ישיבה מקצועית של מרצי אחיה בתחום הפסיכולוגיה

במוצש”ק פרשת פקודי התקיימה ישיבה מקצועית של המרצים בתחום הפסיכולוגיה.

המרכז להכשרה מקצועית של אחיה, מהווה את חוד החנית של התמקצעות עובדי ההוראה במערכת החינוך החרדית בארץ, וככזה רואה אחריות רבה בהכשרתם המקצועית של המרצים המעולים המשמשים כמורי הדרך של עובדי ההוראה.   הישיבה היא חלק מהתהליך השידרוג של עבודת המרצים בתחומי הדעת השונים.

הישיבה נוהלה ע”י ראש אשכול פדגוגיה ופסיכולוגיה הרב יוסף קנפלמכר שפתח את הישיבה בדברי ברכה למרצים הנכבדים, המלמדים בכל שלוחות אחיה  ושהגיעו לערב מקצועי זה מכל רחבי הארץ. הרב קנפלמכר נתן דגשים שונים בתחומי ההרצאות עליהם התקיים הדיון. הפסיכולוג רועי פרדמן הציג את הסילבוסים ותוכניות הלימוד המותאמות לדרישות אחיה בתחומי הפסיכולגיה. לאחר פריסת התכנית, התחלקו המרצים לשלש קבוצות מיקוד ע”פ תחומי הדעת. המרצים דנו בתכניות, והכניסו שיפורים והתאמות.

המנהל הפדגוגי הרב מנחם שצרנסקי הרחיב בחשיבות של התאמת תוכניות הלימוד למקורות חז”ל.

לסיום מנכ”ל אחיה הרב יצחק לוין בירך את המרצים ושיבח את עבודתם המקצועית. עוד הדגיש בדבריו את כובד האחריות של מרצי אחיה בהיותם מעבירי המסורה ומחנכי המחנכים של ילדי הדור הבא.

סיור לימודי נוסף במרכז להתפתחות הילד אחיה

תלמידי הכשרת המורים משלוחות ברכפלד וטבריה בקרו השבוע במרכז אחיה

“באחיה, כידוע, שני מוקדי פעילות עיקריים: המרכז להכשרת מורים, על ארבע עשרה שלוחותיו, הפועל מצפת ועד נתיבות, ומרכזי הטיפול השוכנים בבני ברק ובאלעד.

כדי לאפשר למלמדים הלומדים אצלנו להבין את ההתמודדויות השונות האופייניות לילדים, ואת אפשרויות הטיפול העומדות בפניהם, הוזמנו התלמידים המוכשרים להוראה לסיור במרכז אחיה, ופגשו את מיטב המטפלים מבית אחיה.

המלמדים טעמו מעט מכל תחום, על קצה המזלג: הוראה מקדמת בגמרא ובקריאה, טיפולי שפה ותקשורת, פסיכודרמה, טיפול במוזיקה, פיזיותרפיה והקשר שלה ללמידה, מבדק המוקסו להפרעת קשב והבריכה הטיפולית. התלמידים סיירו בין חדרי הטיפול, כאשר בכל חדר הם פגשו מטפל מצוות אחיה שערך להם הכרות חווייתית קצרה עם התחום הטיפולי בו הוא עוסק.

במרכז הלמידה נהנו המלמדים מדבריו של הרב יוחנן אייזן שסקר את התפתחות אחיה מאז ועד היום, ועמד על הצורך ההכרחי הצורך באבחון, עזרה ותמיכה הניתנים בכל אחד מאגפי אחיה.

המשובים שהתקבלו מן השטח היו חמים ונלהבים.

ביקור מנכ”ל איחוד הצלה במרכז להתפתחות הילד אחיה

ארגון איחוד הצלה מקיים את ההדרכות של קורסי מגישי עזרה ראשונה בכל שלוחות הכשרת המורים של אחיה ברחבי הארץ

בהמשך לשת”פ בין הארגונים אירח מנכ”ל אחיה הרב יצחק לוין את מנכ”ל איחוד הצלה משה טייטלבוים ואת מנהל קשרי ממשל באיחוד הצלה שבי רפפורט. בביקור סוכם על המשך שת”פ במגוון רחב של נושאים ובהתפתחות הילד בפרט.

פרסם מודעה

כתוב כאן את מודעת הדרושים שלך